آینده آسانسورها؛ آسانسورها در آینده چگونه کار می کنند؟

آینده آسانسورها

آینده آسانسورها؛ آسانسورها در آینده چگونه کار می کنند؟

آینده آسانسورها

آینده فناوری طراحی آسانسور بر روی سازه های عمودی و مشکلات و راه حل های ناشی از آنها متمرکز است. از طرف دیگر، مواد و تکنولوژی مورد استفاده در آسانسورهای آینده، بارزترین ویژگی خواهد بود. این را به این دلیل می گوییم که بدون وارد شدن به داستان های علمی تخیلی، آسانسورهای آینده تغییرات کاملاً چشمگیری در ظاهر خود خواهند داشت. چند مورد را با هم بررسی میکنیم:

آسانسور مگلو: آسانسوری که به پهلو حرکت می کند!

در حالی که ساخت عمودی یک روش عالی برای پاسخگویی به افزایش تقاضا برای مسکن و فضاهای کاری است، ساخت افقی بسیاری از شکاف ها را پر می کند. با توجه به محدودیت های حفاری در اعماق پوسته زمین، ساخت و سازهای زیرزمینی به حمل و نقل افقی طولانی مدت نیاز دارند. آسانسورها همچنین باید از یک طرف عبور کنند زیرا وظیفه آنها دسترسی عمودی و افقی است.

Thyssen Krupp ساخت یک آسانسور افقی را در سال ۲۰۱۷ آغاز کرد، با استفاده از شناور مغناطیسی به همان روشی که قطارهای Maglev انجام می دهند. این فناوری در برج EDGE East Side برلین که قرار است در سال ۲۰۲۳ افتتاح شود، پیاده سازی خواهد شد.

به دنبال کووید-۱۹، بهداشت سطح در محفظه آسانسور به ویژه در آسانسورهای عمومی بسیار مهم شده است. این به این دلیل است که آسانسورها در ساختمان‌های تجاری یا عمومی بازدیدکنندگانی از سراسر جهان دارند و شما هرگز نمی‌دانید چه کسانی ممکن است به ویروس کرونا مبتلا شوند.

آینده آسانسورها

در نتیجه، آسانسورهای امروزی به جای لمس کردن پانل‌های کنترل دستی برای رسیدن به طبقه مورد نظرتان، ممکن است به شما این امکان را بدهند که با استفاده از یک برنامه دیجیتالی روی گوشی هوشمندتان یا یک پانل خارج از کابین آسانسور، مقصد خود را وارد کنید. پس از آن، بر اساس شرایط ترافیک فعلی، دومی شما را به آسانسور مناسب می فرستد. درها به طور خودکار باز می شوند و تنها کاری که باید انجام دهید این است که وارد شده و در یک منطقه مشخص برای طول سفر خود بایستید.

برخی از سیستم‌های آسانسور، پنل‌های کنترلی را به سمت پایین پانل دیواری آسانسور در نظر می‌گیرند، که به شما امکان می‌دهد به جای فشار دادن آن با نوک انگشت، به شماره طبقه مورد نظر ضربه بزنید.

از آنجایی که هوش مصنوعی و یادگیری ماشین به طور گسترده ای در سیستم های الکترومکانیکی استفاده می شوند، جای تعجب نیست که این فناوری ها به طور فزاینده ای برای تعاملات کاربر و آسانسور نیز مورد استفاده قرار گیرند. هوش مصنوعی و یادگیری ماشین به طور فزاینده ای به مهندسان تعمیر و نگهداری آسانسور و مدیران تسهیلات با سازماندهی نظارت و مسیریابی هوشمند ترافیک، خودکارسازی برنامه های تعمیر و نگهداری و افزایش هشدارها در هنگام گرم شدن یا بارگیری بیش از حد زیرسیستم های خاص کمک می کند. شرکت‌های تعمیر و نگهداری آسانسور و کسانی که مسئول اجرای قوانین طراحی آسانسور هستند، راحت‌تر خواهند شد زیرا این فرآیندها بازرسی و صدور گواهینامه آسانسور را راحت‌تر و قابل پیش‌بینی‌تر می‌کنند.

اگرچه هنوز تا استفاده از نانولوله های کربنی یا ابرچسب مولکولی به عنوان مواد پایه برای پانل های دیواری آسانسور و درها فاصله داریم، آسانسورهای KONE از “Ultrarope” استفاده می کنند که از یک هسته فیبر کربنی تشکیل شده است که توسط یک پوشش با اصطکاک بالا احاطه شده است. از سال ۲۰۱۰ که در ساخت ساختمان نمادین مارینا بی سندز سنگاپور کمک کرد.

آینده آسانسورها

پانل ها در طرح های کابین داخلی آسانسور امروزی از فولاد ضد زنگ، آینه یا لمینت ساخته شده اند. چندین قانون ایمنی فعلی به مواد مقاوم در برابر آتش نیاز دارند که در برابر سایش و پارگی نیز مقاوم باشند. طراحان آسانسور به طور فزاینده ای چوب های چند لایه را با پوشش های فلزی مقاوم ترکیب می کنند تا از گرما و رطوبت محافظت کنند تا سطوحی پایدار ایجاد کنند.

تست و خدمات حرفه ای بار آسانسور Expedite می تواند در زمان و هزینه شما صرفه جویی کند زیرا کارشناسان آسانسور و پله برقی ما برای جلوگیری از هزینه ها و برنامه های بیش از حد آماده و آموزش دیده اند. برای مشاوره رایگان همین الان تماس بگیرید.