تکنولوژی های جدید در صنعت آسانسور

تکنولوژی های جدید در صنعت آسانسور

تکنولوژی های جدید در صنعت آسانسور

با پیشرفته شدن جوامع، آسانسور و پله برقی همانند سایر اختراعات، با گذشت زمان تکامل می یابند. فناوری‌های جدید دائماً در صنایع ظهور می‌کنند، و ما مفتخریم که محصولات و تخصص لازم برای همراهی با آخرین نوآوری‌های فناوری Lift را داریم. دانش تکنولوژی دائم در حال تغییر و دگرگونی می باشد و هر روز خبر از نو آوری جدیدی در صنعت آسانسور شنیده می شود و حذف موتورخانه و گیربکس هم جزو این نوآوری ها به شمار می آید. برای اطلاعات بیشتر در مورد روش‌های جدید مدرن‌سازی و نصب آسانسور به ادامه مطلب مراجعه کنید.

آسانسورهای کنترل مقصد

امروزه و با پیشرفت تکنولوژی، آسانسور صرفاً فشار دادن یک دکمه و انتظار برای رسیدن آن نیست. ویژگی‌های جدید و با فناوری پیشرفته «به مدیران ساختمان اجازه می‌دهد تا هوشمندانه‌تر مسافران را دسته بندی کرده و به آسانسورها اختصاص دهند، از اینرو افراد را با سرعت بیشتری به مقصدشان منتقل کنند، جریان مسافران را در زمان واقعی تنظیم کنند و صفحه‌های لمسی و کیوسک‌ها را شخصی‌سازی کنند. اگر اخیرا از یک هتل مدرن یا ساختمان تجاری بازدید کرده‌اید، ممکن است با آسانسوری مواجه شده باشید که دقیقا می‌داند کجا می‌روید، حتی شما را به آسانسور خاصی برای سفرتان راهنمایی می‌کند. این به عنوان کنترل مقصد شناخته می شود و یک نوآوری بسیار محبوب در صنعت آسانسور است.

آسانسورهای کنترل مقصد با سازماندهی توقف برای مسافرانی که به طبقات یکسان یا نزدیک یک ساختمان می روند، سرعت و کارایی را افزایش می دهند و نیاز به توقف های غیر ضروری را به حداقل می رساند و زمان انتظار را کاهش می دهد. از این رو آسانسورها را می توان به مناطق پر تردد اختصاص داد تا به خواسته های مسافران پاسخ مناسب تری دهند. مدیران ساختمان قادر خواهند بود همه چیز را از راه دور از هر نقطه در ساختمان کنترل کنند.

آسانسورهای کنترل مقصد

آسانسورهای هوشمند

طیف وسیعی از آسانسورهای هوشمند در صنعت پدیدار شده اند، از جمله آسانسورهای تمام الکتریکی که با بالابرهای هیدرولیک سنتی متفاوت هستند و نیازهای برق را به شدت کاهش می دهند. با استفاده از حسگرها و اتصال ابری، برخی از آسانسورها اکنون می‌توانند آسیب‌ها و نیازهای تعمیر را پیش از خراب شدن پیش‌بینی کنند، که سازماندهی تعمیر و نگهداری و ایمن نگه داشتن مسافران را آسان‌تر از همیشه می‌کند.

با گذشت زمان، آسانسورها به پیشرفت خود ادامه می دهند و برای افرادی که جابجا می شوند هوشمندتر و ایمن تر می شوند.

دکمه های آسانسور بدون تماس

ضرورت مادر اختراع هستش،و نیاز برای بهداشت بهبود یافته در دوران پاندمی کرونا، فناوری جدید و فوق العاده (یا شگفت انگیزی) وارد صنعت آسانسور کرد. چشمگیرترین این فناوری شامل دکمه هایی است که نیازی به لمس ندارند و گسترش باکتری ها و بیماری ها را تا حد زیادی کاهش میدهند.

دکمه‌های آسانسور بدون تماس در کابین آسانسور به کاربران این امکان را می‌دهند که با نگه داشتن انگشت خود از یک تا سه سانتی‌متر از پانل دکمه، آسانسور را فراخوانی کنند. این امر با استفاده از رابط حسگر مادون قرمز امکان پذیر است.

دکمه های آسانسور بدون تماس

آسانسور در اینترنت

در آینده ای نزدیک، آسانسورهای متصل به اینترنت رایج‌تر می‌شوند یک شرکت بین المللی پیشرو در حال نصب آنها است. این فناوری جدید با هشدار دادن به شرکت‌ها در مورد ایرادات زمانی که ظاهر می‌شوند یا در شرف توسعه هستند، کار می‌کند و اپراتورهای آسانسور را قادر می‌سازد در هزینه و زمان تعمیرات صرفه‌جویی کنند.

حسگرها داده‌هایی را در مورد استفاده و سایر عوامل جمع‌آوری می‌کنند که می‌تواند بر فرسودگی قطعات و ماشین‌آلات تأثیر بگذارد سپس این اطلاعات به یک پلتفرم مبتنی بر ابر منتقل می‌شود و در آنجا پردازش. پیش‌بینی دقیق مشکلات آینده می‌تواند به تکنسین‌های آسانسور اجازه دهد تا قبل از خرابی تعمیرات را انجام دهند.

مزیت دیگر این است که شرکت ها می توانند برخی از جنبه های آسانسور را از راه دور سرویس کنند، که می تواند به صرفه جویی در هزینه و زمان در زمان نیاز به تعمیر کمک کند.

آسانسور در اینترنت

تشخیص واقعیت مجازی

از جمله نوآوری های جالب دیگر هولولنز است که با همکاری مایکروسافت، یک سازنده پیشرو در حال توسعه یک هدست واقعیت مجازی که می تواند شیوه تعمیرات آسانسور را تغییر دهد. این دستگاه‌ها به مکانیک‌ها اجازه می‌دهند تا بدون بالا رفتن از ده‌ها طبقه یا آویزان شدن در شفت آسانسور، مشکل را تشخیص دهند هنگامی که مکانیک عینک را روی آن قرار می دهد، می تواند از حرکات دست برای نزدیک شدن به موتور و تک تک قطعات استفاده کند و به مکانیک اجازه می‌دهد تا یک «راه‌پیمایی» مجازی انجام دهد، و به دنبال مکان‌هایی باشد که نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

تشخیص واقعیت مجازی

ارائه آسانسورهای سطح بالا

اولیفت اولین دپارتمان تخصصی آسانسورهای گیرلس و پکیج آماده مشاوره و راهنمایی به شما عزیزان برای داشتن یه آسانسور مطابق با استاداردهای جهانی میباشد.