چرا در آسانسور آینه نصب می‌کنند؟

چرا در آسانسور آینه نصب می‌کنند؟

چرا در آسانسور آینه نصب می‌کنند؟

زمانی که شما درب آسانسور را باز می‌کنید و سپس به درون آن قدم می‌گذارید، اولین چیزی که پس از فشردن کلید طبقه مورد نظر توجهتان را به خودش جلب می‌کند چیست؟ درست است آینه اولین چیزی است که در هر آسانسوری توجه افراد را معطوف به خود کرده و ممکن است تا زمان رسیدن به طبقه‌ای که در نظر دارید، سرگرمتان کند.

تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا در آسانسورها آینه نصب می‌کنند؟ شاید تاکنون متوجه این موضوع نبوده باشید ولی آینه بصورت ناخودآگاه شما را درگیر به خود می‌کند. به همین خاطر در این مقاله تصمیم گرفته‌ایم که در مورد این مسئله صحبت کنیم. چنانچه مایلید تا با دلایل اصلی و حاشیه‌ای نصب آینه در کابین آسانسور اطلاعاتی بدست آورید، در ادامه همراه ما باشید.

استفاده از آینه در آسانسور به منظور کاهش زمان

همانطور که می‌دانید کلیه وسایل و تجهیزات از گذشته تا به امروز بروزرسانی شده و شکل ظاهری و عملکردشان بهتر می‌شود. چرا که پیشرفت اتفاقی است که طی زمان با کسب تجربه و بروزرسانی علم رخ می‌دهد. حال آسانسورها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. فکر می‌کنید آن زمان که خانه‌ها حیاط دار و قدیمی‌ بودند و مردم به دلیل افزایش جمعیت به زندگی آپارتمان نشینی روی آوردند، آسانسورها به شکل الانشان بودند؟ آن زمان‌ها حتی خیلی از ساختمان‌ها آسانسور نداشتند و امروزه کمتر کسی برای خریدشان اقدام می‌کند.

اما امروزه نه تنها در تمامی ساختمان‌ها آسانسور ساخته می‌شود، بلکه عملکردشان نیز بهتر از گذشته شده است.

نصب آینه در آسانسور

به عنوان مثال در گذشته برخلاف امروز در آسانسورها از آینه استفاده نمی‌کردند و همین موضوع ساده بی اهمیت و پیش پا افتاده در ساختمان‌های بلند تبدیل به یک معضل شد. شاید از خودتان بپرسید چرا؟ باید بگوییم که برای درک این موضوع تنها کافی است تصور کنید که قرار است درون یک اتاقک کوچک طبقات زیادی را با سرعت نسبتا کندی طی کنید؛ خب چه اتفاقی می‌افتد؟ قطعا حوصله‌تان سر رفته و بشدت کلافه می‌شوید. ولی آیا با وجود آینه هم این اتفاق می‌افتد؟ قطعا نه.

به بیان واضح‌تر آینه به عنوان یک گول زننده زمان عمل می‌کند. باعث می‌شود افراد با سرگرم شدن نسبت به مرتب کردن ظاهر خود متوجه مدت زمانی که در کابین آسانسور سپری می‌کنند، نباشند. از این رو دیگر خبری از کلافگی و سر رفتن حوصله نخواهد بود.

آینه راه حلی برای جلوگیری از بروز اختلال کلاستروفوبیا

حتما افرادی را دیده‌اید که نسبت به قرار گرفتن در فضاهای تنگ و کوچک فوبیا داشته و زمانی که در این شرایط قرار می‌گیرند، دچار احساس خفگی می‌شوند. شاید هم خودتان جزو این دسته از افراد باشید و به خوبی این مسئله را درک کنید. استفاده از آینه در آسانسور شاید مشکل این دسته از افراد را بطور کامل حل نکند، اما به دلیل ایجاد خطای دید و بزرگ‌تر بنظر رسیدن فضای کابین تا حدودی می‌تواند از بروز مشکلشان بکاهد.

حفاظت از جان با استفاده از آینه

شاید تعجب کنید ولی باید بگوییم که آینه در مواقعی که کابین در طبقه قرار نگرفته ولی درب آن با وجود این شرایط باز می‌شود، از جان شما در برابر خطر سقوط محافظت می‌کند. به این صورت که اگر درب آسانسور را باز کردید و آینه‌ای ندیدید به سرعت متوجه خواهید شد که آسانسور دچار مشکل جدی شده و به این ترتیب پا به سمت داخل نگذاشته و به پایین سقوط نمی‌کنید.

صرف نظر از اینها استفاده از آینه بر زیبایی کابین آسانسور نیز می‌افزاید.