چگونه آهنگ آسانسور را عوض کنیم؟
چگونه آهنگ آسانسور را عوض کنیم؟

چگونه آهنگ آسانسور را عوض کنیم؟

گوش کردن به آهنگ یکی از سرگرمی‌های دلنشینی است که افراد برای دور شدن از فضای اطراف به آن پناه می‌برند. به کمک موسیقی و آهنگ می‌توان وارد دنیای دیگری شد و حتی خلق و خوی روحی خود را تغییر داد. گوش دادن به موسیقی به قدری در میان مردم رایج است که معمولا از آن در فضاهای عمومی نیز استفاده می‌شود. به عنوان مثال آسانسورها از جمله مکان‌هایی هستند که درون آنها موسیقی ملایمی پخش می‌شود. تابحال فکر کرده‌اید که چگونه می‌توان آهنگ آسانسور را عوض کرد؟ از آنجایی که ممکن است تاکنون به نحوه عوض کردن آهنگ آسانسور دقت نکرده باشید، تصمیم گرفته‌ایم تا در این مطلب به این موضوع پرداخته و جواب چنین سوالی را مشخص کنیم.

آهنگ آسانسور

نحوه عوض کردن آهنگ آسانسور

بطور کلی پکیج آسانسور متشکل از قطعات مختلفی همچون کابین، ریل، بافر، موتور گیرلس، واحد کنترل و بسیاری قطعات دیگر می‌باشد. حال سوالی که پیش می‌آید این است که به کمک کدام بخش و بواسطه کدام قطعه می‌توان آهنگ آسانسور را تغییر داد؟ در راستای پاسخ به این سوال باید بگوییم که واحد کنترل آسانسور نقش کلیدی و مهمی در تنظیمات و تعمیرات این دستگاه دارد. به عبارتی می‌توان گفت که اگر لازم به تغییر وضعیتی خاص در آسانسور باشد، تنظیمات این بخش را باید عوض کرد. حال برای تغییر آهنگ و در نظر گرفتن تنظیماتی همچون نوع آهنگ و مدت زمان پخش آن نیز باید به سراغ این بخش از آسانسور رفت.

قسمتی که مربوط به آهنگ آسانسور می‌باشد، در بخش بالایی کابین آسانسور قرار دارد. نکته‌ای که در این میان باید به آن توجه شود، این است که واحد کنترل بسته به نوع آسانسور و امکاناتی که برای آن در نظر گرفته شده می‌تواند قابلیت‌های متفاوتی داشته باشد. به این معنی که ممکن است امکانات واحد کنترل یک آسانسور نسبت به آسانسوری دیگر کمتر و یا بیشتر باشد. به همین خاطر در برخی از آسانسورها با توجه به قابلیت‌هایی که در حین ساخت برای آنها در نظر گرفته شده است، شاید امکان عوض کردن آهنگ وجود نداشته باشد. در مقابل برخی از آسانسورها با داشتن نوعی ویژه از تابلو فرمان (آرکل) و مجهز بودن آن به پنل AREM قابلیت اعمال تنظیمات از بخش‌های مختلف را مهیا می‌کنند. به این ترتیب با بروزرسانی AREM می‌توانید از روی کابین، درون آن و یا حتی طبقات تنظیمات مربوط به تغییر آهنگ آسانسور را انجام دهید.

پس از اطمینان حاصل کردن بابت امکان تغییر آهنگ در آسانسور مورد نظر باید کلید آن را بدست آورده و سپس از طریق فشردن دکمه چپ و یا راست برد موزیک به مدت ۲ ثانیه آهنگ را عوض کنید.

عوض کردن آهنگ آسانسور

نکات جالب در خصوص برد موزیک آسانسور

شاید با خودتان فکر کنید که هر آسانسور تنها قابلیت پشتیبانی از تعداد محدودی آهنگ را دارد. باید بگوییم که خیر! برد موزیک آسانسور ظرفیت ۱۴۰۰ آهنگ را داشته و علاوه بر آن توانایی دسته بندی این تعداد موزیک را در ۱۴ گروه دارد. به بیان واضح‌تر شما می‌توانید ۱۴ دسته آهنگ با سبک‌های گوناگون برای آسانسور ساختمانی که در آن کار یا زندگی می‌کنید، در نظر بگیرید.

سخن پایانی

استفاده از آهنگ در فضای آسانسور دلایل متعددی دارد که از جمله آنها می‌توان به سرگرم شدن افراد در حین حرکت در ساختمان‌های بلند، جلوگیری از بروز واکنش‌های عصبی در افراد مبتلا به کلاستروفوبیا و حفظ آرامش اشاره کرد. از این رو نوع موسیقی در حال پخش در این فضای کوچک و در بسته از اهمیت بالایی برخوردار است. تعویض آهنگ آسانسور و مطابقت دادن آن با سلیقه شخصی هیچ ایرادی ندارد اما تا جایی که آهنگی مناسب انتخاب شود. سعی کنید آهنگی ملایم، کلاسیک و همه پسند در این اتاقک کوچک پخش کنید تا دیگران نیز از شنیدن آن لذت ببرند.

آهنگ آسانسور

همچنین حتما تاکنون جمله معروف “کار را باید به کاردان سپرد” را شنیده‌اید. به دنبال پیروی از این جمله توصیه می‌کنیم که برای تعویض آهنگ آسانسور حتما از متخصصان فنی کمک بگیرید. چرا که این افراد نسبت به وضعیت آسانسور و نحوه تغییر آهنگ در آن آگاهی کامل داشته و از این رو می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن و بدون به بار آوردن کوچک‌ترین آسیبی آهنگ دلخواهتان را جایگزین آهنگ قبلی آسانسور کنند.