قیمت آسانسور در سال ۱۴۰۲

قیمت آسانسور در سال 1402

قیمت آسانسور در سال ۱۴۰۲

افزایش جمعیت تاثیرات زیادی بر زندگی افراد می‌گذارد. از جمله این تاثیرات می‌توان به تغییر سبک زندگی اشاره کرد. برای پی بردن به این موضوع کافی است آپارتمان خود را با خانه با صفای پدربزرگ و مادربزرگتان مقایسه کنید. در قدیم برخلاف آپارتمان‌های امروزی زندگی در خانه‌های حیاط دار جریان داشت. اما با گذشت زمان و به دنبال افزایش جمعیت نیاز به مسکن بیش از پیش احساس شد و به این ترتیب مردم ناچارا به زندگی آپارتمان نشینی روی آوردند. همچنین در مقایسه با گذشته ساختمان‌های تجاری زیادی هم در سطح شهرها دیده می‌شود. ساختمان‌هایی که وجود آسانسور در هر یک از آنها امری واج و ضروری به نظر می‌رسد.

یعنی صرف نظر از مسکونی و یا تجاری بودن ساختمان‌های چند طبقه، حتما باید از آسانسور در ساخت آنها استفاده کرد؛ در غیر این صورت زندگی روزمره با مشکلات زیادی مواجه می‌شود. مثلا یک ساختمان تجاری یا اداری را تصور کنید که در طول روز افراد زیادی بنا به دلایل مختلف در آن حضور پیدا می‌کنند.

بدون شک نبود آسانسور طی کردن تعداد زیادی پله و طبقه را برای همه افراد دشوار کرده و علاوه بر آن ترافیک رفت و آمد و اتلاف وقت را هم به دنبال می‌آورد. این موضوع در حالی است که علیرغم نیاز شدید به نصب آسانسور در ساختمان‌ها تحریم‌های اقتصادی و نوسانات موجود در بازار ارز بر قیمت انواع آسانسور و قطعات آسانسور همچون تابلو آرکل، تابلو فرمان آسانسور و… تاثیر می‌گذارد. از این رو تصمیم گرفته‌ایم که در این مطلب به عوامل موثر بر قیمت پکیج آسانسور بپردازیم. چنانچه مایل هستید در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعاتی در این خصوص بدست آورید.

قیمت آسانسور در سال 1402

قیمت آسانسور و عوامل موثر بر آن

در رابطه با قیمت آسانسور عوامل متعددی دخیل هستند. مثلا برند آسانسور، تعداد ریل آسانسور، ظرفیت، تعداد درب و… هر یک به نوبه خود در قیمت تاثیرگذار هستند که در ادامه به بررسی برخی از آنها می‌پردازیم.

  1. برند آسانسور

هنگام خرید آسانسور برندهای ایرانی و خارجی زیادی وجود دارند که هر کدام می‌توانند انتخاب‌های مناسبی باشند. با این وجود همه چیز بستگی به تشخیص کارشناس، سلیقه و نوع کاربری ساختمان برای استفاده از آسانسور دارد. مثلا اگر پایین بودن هزینه خرید و در دسترس بودن قطعات آسانسور مهمترین ملاک در خرید باشد، آنگاه انتخاب برند ایرانی در اولویت قرار می‌گیرد. چرا که خرید آسانسورهایی از برندهای خارجی به دلیل وجود تحریم‌ها و نوسانات ارز مشکلات خاص خودشان دارند؛ از جمله اینکه هم هزینه‌شان چند برابر است و هم اینکه قطعاتشان به سختی در دسترس بوده و یا حتی گاها به مرور زمان ناموجود می‌شوند.

  1. نوع آسانسور

بدون شک نوع آسانسور یکی از اصلی‌ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت خرید محسوب می‌شود. نوع آسانسور نیز توسط کارشناس متخصص تعیین می‌گردد. چون در تعیین نوع آسانسور باید مسائلی همچون فضای موجود، تعداد طبقات، نوع کاربری ساختمان و… را در نظر گرفت که این کار تنها به دست یک فرد متخصص میسر می‌باشد. مثلا آسانسور گیرلس به سبب قیمت موتور گیرلس در مقایسه با آسانسور هیدرولیکی دارای قیمتی متفاوت است.

قیمت آسانسور

  1. کابین آسانسور

از جمله دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت آسانسور می‌توان به کابین آن اشاره کرد. لازم به ذکر است که انتخاب کابین آسانسور وابسته به کاربری ساختمان و فاصله بین طبقات می‌باشد. چون در ساختمان‌های مسکونی که تعداد طبقات کمی ‌دارند، می‌توان از آسانسوری با کابین کوچک استفاده کرد که این کار طبعیتا باعث کاهش هزینه می‌شود. اما در ساختمان‌هایی که فاصله بین هر یک از طبقات نسبت به یکدیگر زیاد بوده و یا در کل افراد بسیاری بنا به نوع کاربری‌اش در آن رفت و آمد زیادی دارند، چاره‌ای جز استفاده از کابین‌های بزرگ نیست. با افزایش اندازه کابین آسانسور قیمت خرید آن نیز افزایش می‌یابد. همچنین برخی از کابین‌ها دارای شکل ظاهری خاصی هستند که باعث ایجاد تفاوت میان آنها و کابین‌های معمولی و رایج می‌شوند. بدیهی است که قیمت میان کابین آسانسور لاکچری و کابین آسانسور ارزان یکسان نخواهد بود. در نتیجه با توجه به اینکه کابین‌های آسانسور را در شکل و اندازه‌های گوناگون می‌سازند، شاهد قیمت‌های متفاوتی در حین خرید هستیم.

قیمت آسانسور

بررسی انواع آسانسور و قیمت هر کدام

از جمله آسانسورهایی که به فروش می‌رسند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هیدرولیکی
  • گیربکس
  • گیرلس
  • روملس

ناگفته هم پیدا است که هر یک از این آسانسورها بسته به امکانات و شرایط نصبی که دارند، دارای قیمت‌های متفاوتی هستند. درست است که قطعات مورد استفاده در هر یک از این آسانسورها با یکدیگر یکسان است، اما برند و کیفیت هر یک نسبت به دیگری متفاوت بوده و همین موضوع باعث اختلاف قیمت میان آنها می‌شود.

مثلا آسانسورهای کششی به آسانسورهایی اطلاق می‌گردد که از یک موتور به عنوان نیرویی محرکه جهت حرکت کابین استفاده شده و به سه نوع گیربکس، گیرلس و روملس تقسیم می‌شوند. همین تقسیم بندی در نوع موتور آسانسورهای کششی منجر به ایجاد تفاوت قیمت می‌گردد. اما بطور کلی می‌توان گفت که آسانسورهای گیربکس‌دار در مقایسه با آسانسورهای گیرلس و روملس از قیمت‌های به مراتب مقرون به صرفه‌تری برخوردار هستند.

در آسانسور هیدرولیکی نیز به جای موتور از جک برای حرکت استفاده شده و در مواقعی که فضای آسانسور چندان زیاد نباشد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. بدون شک قیمت چنین آسانسوری با آسانسوری که موتور سریع و ظرفیت بالا دارد، متفاوت خواهد بود.

قیمت صفر تا صد آسانسور

همانطور که گفته شد عوامل متعددی در تعیین قیمت یک آسانسور نقش داشته و علاوه بر این موضوع با در نظر گرفتن مسئله تحریم، هزینه‌های وارد کردن محصولات خارجی، تغییرات مکرر و نبود ثبات کافی در قیمت ارز نمی‌توان عدد دقیق و مشخصی را تحت عنوان قیمت آسانسور بیان کرد. چرا که قیمت‌ها ثابت نبوده و روزانه دستخوش تغییرات هستند.

قیمت انواع آسانسور

پکیج آسانسور space plus انتخابی به صرفه و اقتصادی

در میان انواع مختلف آسانسور، آسانسوری میان مصرف کنندگان خوش می‌درخشد که از مراحل ابتدایی طراحی تا مرحله پایانی یا همان نصب یک یا چند قدم از رقیبان خود جلوتر باشد. آسانسوری که با بکارگیری مهندسی ویژه در طراحی و ساخت آن دارای سرعت و کیفیت بالا باشد و در نصب آن نیز از استانداردهای ایمنی تبعیت شود. حال اگر کیفیت با قیمت مناسب همراه گردد، آن محصول بیش از سایر محصولات شانس دیده شدن دارد. برای مثال پکیج آسانسور space plus انتخابی به صرفه و اقتصادی است که از جمله پکیج‌های اولیفت بوده و دارای همه این ویژگی‌ها می‌باشد.

از جمله ویژگی‌های پکیج‌های اولیفت می‌توان به مواردی همچون داشتن سیستم تعلیق انحصاری، سیستم محرکه و سیستم کنترل پیشرفته اشاره کرد. همچنین به دلیل مونتاژ شدن پکیج آسانسور در کارخانه شاهد هماهنگی بی نقصی میان کلیه قطعات هستیم که همین موضوع باعث افزایش کیفیت ساخت آن می‌شود. به همین خاطر اگر فقط به یک دلیل برای تهیه پکیج آسانسور احتیاج دارید، تنها کافی است که نحوه ساخت و کیفیتی که به همراه خود دارد را در نظر بگیرید. ضمن اینکه با تهیه پکیج آسانسور space plus اولیفت هزینه‌های به مراتب کمتر و مقرون به صرفه‌تری را نیز متقبل خواهید شد.

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم شما را با عوامل تاثیرگذار در تعیین قیمت آسانسورها آشنا کنیم. با توجه به مطالب گفته شده در فوق عواملی همچون نوع قطعات، نوع برند، کابین و حتی کاربری و ارتفاع ساختمان در این امر دخیل هستند. همچنین همانطور که به آن اشاره کردیم، قیمت آسانسور به دلیل تحریم‌های اقتصادی و نوساناتی که در بازار ارز رخ می‌دهد متغیر بوده و نمی‌توان یک قیمت ثابت برای آن در نظر داشت. از این رو چنانچه می‌خواهید از قیمت دقیق پکیج آسانسور و قطعات آن مطلع شوید، با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۴۰۰۹ تماس حاصل کرده و پس از برقراری ارتباط با کارشناسان اولیفت از قیمت دقیق و به روز با خبر شوید. شرکت اولیفت که از تامین کنندگان بزرگ آسانسورهای خارجی و ایرانی با کیفیت بالا است، تجربه‌ای به یاد ماندنی از خرید آسانسور را به مشتریان خود هدیه می‌دهد.