آشنایی با ویژگی های مهم تابلو آرکیوب
آشنایی با ویژگی های مهم تابلو آرکیوب

آشنایی با ویژگی های مهم تابلو آرکیوب

یکی از بخش های اصلی و بسیار مهم در سیستم آسانسور، تابلو فرمان آن می باشد. قبل از اینکه به بررسی ویژگی های مهم تابلو آرکیوب بپردازیم، بهتر است آشنایی جزئی با عملکرد و وظایف اصلی تابلو فرمان داشته باشیم. در واقع یکی از مهمترین و اصلی ترین اجزای سیستم یک آسانسور، تابلو فرمان آن است؛ چرا که وظیفه هماهنگی بین سایر تجهیزات و فرمان دهی را بر عهده دارد. تابلو فرمان به گونه ای طراحی شده که امکان راه اندازی بسیاری از آپشن ها را دارد و این امر، به واسطه بهره گیری از نرم افزار در ساختار آن میسر شده است. بنابراین می توان گفت که قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارد.

البته لازم به ذکر است در صورتی که امکانات و قابلیت های مورد نظر وابسته به سخت افزار تابلو باشد، این انعطاف پذیری دیگر تاثیری نداشته و لازم است انتخاب دقیق تری داشته باشیم. بنابراین به منظور راه اندازی و عملکرد درست یک سیستم آسانسور، ضروری است که یک تابلو کنترل مناسب انتخاب گردد و از خرابی های تابلو فرمان کاسته شود. صفر تا صد عیب یابی تابلو فرمان را اینجا بخوانید.

تابلو آرکیوب یکی از این انتخاب های مطمئن و درست است که می تواند شما را از هزینه های زیادی که جهت تطبیق یک تابلو با سیستم آسانسور باید متحمل شوید، بی نیاز سازد. پیشنهاد می کنیم جهت انتخاب مطمئن و دقیق تابلو کنترل، حتما از مشاوره های مهندس فروش، در این زمینه کمک بگیرید.

یکی از قدرتمندترین و محبوب ترین شرکت های ترکیه ای که سال هاست به تولید و عرضه انواع تجهیزات آسانسور و پله برقی مشغول است، کمپانی آرکل می باشد. این شرکت در سال ۱۹۹۸ تاسیس گردید و به مرور زمان توانست، رضایت افراد زیادی را به خود جلب کند. محصولات این شرکت بزرگ به خاورمیانه، آسیا و اروپا نیز صادر می گردد. در میان تجهیزات مختلفی که این کمپانی به کشورهای مختلف صادر می کند، تابلو آرکیوب یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین محصولات به شمار می رود. این تابلو فرمان، در دسته تابلو کنترل های گیرلس قرار می گیرد؛ اما خبر خوش اینکه با موتور آسانسورهای گیرلس و گیربکس به خوبی مطابقت داشته و می توان از آن استفاده نمود.

تابلو آرکیوب

مزایای تابلو آرکیوب

از ویژگی های مهم تابلو فرمان گیرلس، داشتن سرعت بالا، درصد خطای پایین گروهی و همچنین هوشمند بودن می باشد. البته توجه نمایید از آنجایی که تابلو آرکیوب محصول وارداتی است، حتما آن را از نمایندگی های معتبر تهیه نمایید؛ چرا که عده ای سودجو، تابلو فرمان های بی کیفیت و غیراورجینال را به عنوان تابلو آرکیوب اصل به فروش می رسانند. قبل از خرید این محصول، بد نیست در مورد ویژگی های مهم آن کمی اطلاعات داشته باشید؛ از مهمترین خصوصیات این تابلو کنترل، می توان به قابلیلت حرکت Direct Approac که اصطلاحا «حرکت شیرجه ای» نامیده می شود، اشاره نمود.

همچنین تابلو آرکیوب از انواع انکودر (Encoder)مثل HTL 12-30VDC، SinCos و EnDat پشتیبانی می کند. در واقع انکودر به قطعاتی گفته می شود که در آسانسور و یا سایر دستگاه ها به منظور کنترل حرکت و فیدبک ها به کار برده می شوند.از دیگر قابلیت های مهم این تابلو، همسطح سازی کابین آسانسور با درب باز می باشد؛ بنابراین این تابلو فرمان، با داشتن وزن کم، نصب راحت و طراحی ساده ای که دارد به یک محصول بی نظیر و ایده آل تبدیل شده است. امروزه اغلب تابلو فرمان هایی که به بازار ارائه می شوند، دارای اندازه های بزرگ و وزن زیاد هستند، اما تابلو آرکیوب در جعبه ای کوچک و با وزنی کم، طراحی و تولید شده است.

از مهمترین ویژگی های فنی تابلو آرکیوب هم می توان به داشتن سیستم نجات اضطراری (با UPS)، داشتن وزنی حدود ۱۹٫۴ کیلوگرم، ابعاد ۵۳۵ × ۴۲۲ × ۱۹۵ سانتی متر، اشاره نمود. همچنین داشتن سیستم Closed Loop که سبب می شود تا درایو به طور دقیق تری، پالس های الکتریکی را پردازش کرده و حرکت موتور گیرلس را به طور دقیق تر کنترل نماید؛ این امر در نهایت سبب می شود تا کابین آسانسور حرکتی نرم تر داشته باشد.